تعميرات تلويزيون

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما


خدمات تعميرات تلويزيون از جمله خدمات مهم در صنعت لوازم الکترونيکي است. ورود نسل هاي جديدي از تکنولوژي در سيستم تلويزيون هاي بازار نياز به تعميرات فيزيکي تلويزيون ها را کم کرده است ولي در ادامه نکاتي براي مراقبت بهتر از دستگاه تلويزيون بيان مي کنيم که عمر تلويزيون شما افزايش يابد و در طولاني مدت نياز کمتري به تعميرات تلويزيون باشد. مواردي که براي تعميرات تلويزيون مراجعه مي کنند بيشتر مربوط به پنل و صفحه نمايشگر مي باشد. اقدامات لازم براي تعميرات تلويزيون نيز متناسب با مورد مشاهده شده متفاوت مي باشد.


تعميرات تلويزيون هاي هوشمند


پيشرفت تکنولوژي مطابق با علم روز موجب اضافه شدن نرم افزار هاي مختلف به تلويزيون هاي هوشمند شد و ، آپديت هاي  جديد نرم افزارها  نيز روي دستگاه ها تعريف شدند که در صورت رعايت نکردن نکات امنيتي هنگام انجام عمليات به روز رساني، امکان بوجود آمدن خرابي دستگاه هست ومي تواند نياز بهتعميرات تلوزيون با دانش تخصصي باشد. بنا به دلايل مختلف مانند نبودن سرعت مناسب براي انجام دانلود برنامه يا خاموش شدن دستگاه هنگام به روز رساني، مشکلاتي ايجاد ميشود و ممکن است تلويزيون شما ديگر روشن نشود و يا به شبکه و پورت هاي مختلف دسترسي نداشته باشيد که در مواجه با چنين مشکلاتي تعميرات خاصي روي تلويزيون بايد انجام شود تا تلويزيون شما به حالت اوليه برگردد.


نکات بهينه مرتبط با تعميرات تلويزيون


با رعايت کردن نکات زير ميتوانيد از دستگاه تلويزيون خود استفاده بهينه اي داشته باشيد، همچنين موجب مي شود در مدت زمان طولاني تري دستگاه شما نيازمند پروسه ي تعميرات تلويزيون نباشد: • از قرار دادن تلوزيون در مقابل تابش مستقيم آفتاب جلوگيري کنيد چرا که موجب داغ شدن دستگاه و آب شدن قطعات داخلي مي شود و در هنگام تعميرات تلويزيونبايد برد به طور کامل تعويض شود.

 • به هيچ عنوان تلويزيون خود را کاور نکنيد و همچنين در محيط در بسته قرار ندهيد، دستگاه نياز به تهويه دارد.

 • براي پاک کردن صفحه نمايش از دستمال خيس استفاده نکنيد چرا که نمايشگر شما مي سوزد و يا ترکيب رنگي آن به هم ميريزد و براي بازکشت به حالت قبل بايدتعميرات تلويزيون انجام شود.

 • از قرار دادن مايعات، وسايل فلزي و مغناطيسي در کنار تلويزيون بپرهيزيد چرا که دستگاه شما را دچار اختلال مي کند و در صورت ريختن مايعات دستگاه را فوري از برق بکشيد چون خسارتي را که برق ايجاد ميکند نمي توان در فرآيند هاي تعميرات تلويزيون جبران کرد.
موارد مورد نياز در تعميرات تلويزيون


براي شروع تعميرات تلويزيون بايد نسبت به ساختار داخلي هر تلويزيون آشنايي داشته باشد چرا که تلويزيون هاي شرکت هاي مختلف در طراحي برد و نمايشگر با هم تفاوت دارند. اولين قدم آشنايي با پنل تلويزيون مي باشد، شامل سه بخش مجزا مي باشد: 1. صفحه اصلي نمايشگر که قسمت ماژول را شامل مي شود.

 2. صفحه پلاريزه که داراي استاندارد دو تا پنج مي باشد و عامل پراکندگي نور در پنل است.

 3. لامپ هايي که نور بک لايت را توليد مي کنند و متناسب با مدل هر دستگاه جنس لامپ و نحوه چيدمان متفاوت مي باشد.


در مرحله بعدي شما نيازمند يک متخصص هستيد چرا که لازم است با بردهاي مختلف تلويزيون و قطعات به کار رفته در آن آشنا باشيد، تا بتوانيد تعميرات تلويزيون را به صورت تخصصي انجام دهيد. بيشترين تعميرات تلويزيون مرتبط با برد تلويزيون ميباشد که به طور کلي شامل چهار دسته بندي مادر برد، برد اينورتر، برد بخش تغذيه و برد کنترل مي باشد. انجام تعميرات تلويزيون پيچيده است چون برخي از تلويزيون ها دو مدار را با هم اقدام کردند و يا به دليل قديمي بودن تکنولوژي، يک مدار در ساختار آن به کار نرفته است. بنابراين براي تعميرات تلويزيون در شناخت برد ها بايد دقت کافي داشت.


آشنايي کامل با منابع تغذيه نيز از مهمترين بخش براي انجام تعميرات تلويزيون مي باشد و نوع تغذيه مدارات به کار رفته يکي از نکات مهمي است که بايد براي انجام تعميرات تلويزيون به آن توجه کرد.
خرابي پنل و تعميرات تلويزيون • مشاهده خط عمودي در صفحه


براي رفع خطوط عمودي، تعميرات تلويزيون در بخش پنل انجام مي شود. • به هم ريختن ترکيب رنگ ها


بخش تعميرات تلوزيون در اين مورد مرتبط با لامپ هاي تصوير مي باشد. • شکستگي پنل


مشکل مرتبط با ماژول مي باشد براي انجام تعميرات تلويزيون بايد قطعه ماژول تعويض شود. • نفوذ آب به داخل پنل


استفاده از مواد پاک کننده به مرور باعث ايجاد رطوبت در بخش داخلي و سولفات قطعات مي شود که براي جبران خسارت بايد به نمايندگي سوني بخش تعميرات تلويزيون مراجعه کنيد. • نداشتن تصوير در صورتي که صدا هست


در اثر نفوذ آب به داخل پنل اين مشکل ايجاد مي شود که براي تعميرات تلويزيون ابتدا بايد پنل بررسي شود و اگر مشکل رفع نشد، بايد برد داخلي بررسي شود.


چند نمونه از مواردي که در نمايشگر ديده مي شود و تعميرات تلويزيون در بخش بک لايت انجام مي شود: • نداشتن تصوير

 • پرش تصوير

 • سياه شدن و دوتايي شدن تصوير تلويزيون

 • تصوير داريم ولي صدا نيست

 • کند شدن تصوير

 • ورتيکال


ãäÈÚ

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

عکس آقای خامنه ای

آخرین جستجو ها